The Challenge - Február 2014

Pridané: 02.02.2014

Februárový challenge bude challenge čisto kettlebellový! Workout pozostáva z troch kôl nasledovných cvikov: 25x overhead swing (swing nad hlavu), 10x shoulder to overhead (z ramien nad hlavu), 25x deadlift (mŕtvy ťah) a opäť 10x shoulder to overhead.

 Váha pre mužov na overhead swings a deadlift je 24kg a 20kg na shoulder to overhead. Ženy pôjdu shoulder to overhead s 12kg a ostatné dva cviky s 16kg.

Štandardy:

Overhead swing – v spodnej pozícií musí prejsť kettlebell za po za nohy cvičenca minimálne po začiatok rúčky činky. Vo vrchnej pozícií musí byť cvičenec plne vystretý ( členky,kolená, bedrá, ramená, a lakte v jednej linií) a činka musí smerovať gulou nahor.

Shoulder to overhead – Počiatočná pozícia je front rack, koncová pozícia je locknutý lakeť nad hlavou cvičenca. Cvičenec musí byť vo vrchnej pozícií plne vystretý (vrátane kolien)

Deadlift- V spodnej pozicí sa musi kettlebell spodnou časťou dotknúť zeme, vo vrchnej musia byť členky, kolená, bedrá a ramená v jednej línií.

Prajeme veľa síl! 


Komentáre

O nás

Čítať viac

Kto sme

Čítať viac

Už dlhšie sme si uvedomovali chýbajúcu CrossFit komunitu v Nitre a začiatkom roku 2012 sme sa to rozhodli zmeniť. Tak sme začali svojpomocne dávať outdoorové tréningy každú nedeľu, tréningy boli zdarma a vytvárali sme tak komunitu, ktorá neskôr zosilnela do dnešnej podoby CrossFit Nitra. Stojíme za komunitou a projektom CrossFit Nitra a tým za celou osvetou CrossFitu v Nitre.


Sociálne sieteNájdite si nás aj na našich oficiálnych facebook stránkach pre CrossFit Nitra, CrossFit Pressburg, Power Gears a kettlebell.sk a dozviete sa o všetkých novinkách v našom svete z prvej ruky!


Bc. Jozef Porubský

Bc. Jozef PorubskýCrossFit Level 1 a StrongFirst inštruktor. Je CrossFitter so všetkým, čo k tomu patrí, je náš najlepší závodník, reprezentuje CrossFit Pressburg, CrossFit Nitra aj celé Power Gears veľmi úspešne kamkoľvek nastúpi na štart.


Mgr. Tomáš Pagáč

Branislav KulichBraňo je CrossFit Level 1 a StrongFirst inštruktor a skutočne veľmi kvalitný a neoblomný tréner. Začiatkom roku 2012 si s Jojom uvedomovali chýbajúcu CrossFit komunitu v Nitre a tak začali dávať outdoorové tréningy každú nedeľu, tréningy boli zdarma a vytvárali tak nezištne komunitu, ktorá neskôr zosilnela do dnešnej podoby CrossFit Nitra.