Naša komunita - Ivka Kováčová

Pridané: 08.11.2013

Ivka je jedna z prvých cvičencov, ktorá je s nami už od samotného začiatku. Absolvovala s nami úplne prvý tréning, ešte v Brezovom háji. Stretli sme ju vtedy na benzínovej pumpe, dali sme sa do reči, a keď sme jej povedali, že chceme robiť pravidelné funkčné tréningy pre ľudí neváhala ani sekundu a na tento tréning prišla. Od toho momentu je Ivka našim verným zverencom, prešla s nami všetkými štádiami nášho rozvoja a jej výkon sa posunul a neustále posúva veľkými krokmi vpred.

Spravili sme s Ivkou krátky rozhovor, v ktorom sa dozviete niečo o nej a jej pohľade na CrossFit.

Mohla by si nám povedať niečo o sebe?

Ahoj, som z Nitry, študujem management vidieckej krajiny a vidieckeho turizmu v angličtine a popri tom brigádujem, nech mám na permanentku (smiech).

Ako tráviš okrem CrossFitu voľný čas?

Chodím s partiou von, zabávam sa, trávim čas s priateľom.

Obľúbené jedlo, akú máš stravu?

Mám rada Burgre, ale nie z McDonaldu, do fast foodov nechodím. Snažím sa stravovať čisto. Moje úplne najobľúbenejšie jedlo je sushi.

Aká je tvoja športová minulosť, čomu sis a venovala predtým ako si začala robit CrossFit?

Športovala som v podstate celý život. Začala som v 6. rokoch s gymnastikou. Robila som športovú aj modernú gymnastiku, obe súťažne. Neskôr som hrávala hádzanú a potom na strednej som chodila do posilky a na rôzne iné skupinové activity ako zumba a aerobic.

Aké si mala očakávania pred prvým tréningom?

Očakávala som niečo, kde si dám konečne poriadne do tela, niečo, čo budem cítiť, nie ako na cvičeniach, ktoré som robila predtým.

Ako prebiehal tréningový vývoj u teba, ako si to prežívala ty?

Na začiatku, keď boli tréningy ešte v Brezovom háji som nebola zvyknutá na takýto typ tréningu. Bola som celkom rozbitá a cítila som svalovú únavu ešte týžden. Potom som si zvykla, a keď sme sa presunuli do prvých priestorov a začali sme so silovými tréningami, prišlo to znovu. Vtedy som nevedela ani pracovať s prázdnou tyčou, nevedela som ju dvíhať alebo dať si ju na ramená. Dnes drepujem 60kg jak nič, je to pre mna až neuveriteľné, keď sa takto pozriem spätne.

Ako hodnotíš celkový rozvoj CrossFitu v Nitre?

Keď sme začínali, bolo to tak, že človek nemal čo robiť, tak si išiel zacvičiť do parku. Nemali sme také vybavenie aké máme teraz. Pracovali sme s bandaskami, ktoré boli naplnené vodou, PVC trubkami, potom aj s pneumatikami, švihadlami a rôznymi inými vecami, ktoré boli ľahko dostupné. Postupne sa ľudia rozrastali a neskôr došlo na tréning aj 50 ľudí. Teraz je to na oveľa vyššej úrovni. Máme náradie, cvičíme veci, ktoré sme na začiatku nemohli, a stále toho pribúda.

Si spokojná s týmto vývojom? Čo hovoríš na komunitu, ktorá tu vyrástla?

Som maximálne spokojná, s trénermi, gymom a aj celkovým vývojom. Komunita je super, ľudia sú tu priateľskí, keď príde niekto nový, hneď ho zoberieme medzi seba, sme tu jedna rodina.

Čo ťa na tréningoch najviac baví a čo máš naopak najmenej rada?

Najviac ma bavia intervalové tréningy, kde sa strieda vela cvikov. Asi najmenej mám rada dlhé workouty, kde sú len dve modality. Ale fakt je, že mám rada všetko, uvedomujem si, že je potrebné trénovať každý typ tréningu na to, aby som bola dobrá crossfiterka.

Aké sú tvoje silné stránky?

Myslím, že mojou silnejšou stránkou je sila a svalová vytrvalosť. Aeróbna kapacita u mňa naopak nieje silná stránka, obzvlášť behy.

Ďakujeme Ivke za rozhovor a prajeme jej veľa skvelých výkonov a úspechov! 


Komentáre

O nás

Čítať viac

Kto sme

Čítať viac

Už dlhšie sme si uvedomovali chýbajúcu CrossFit komunitu v Nitre a začiatkom roku 2012 sme sa to rozhodli zmeniť. Tak sme začali svojpomocne dávať outdoorové tréningy každú nedeľu, tréningy boli zdarma a vytvárali sme tak komunitu, ktorá neskôr zosilnela do dnešnej podoby CrossFit Nitra. Stojíme za komunitou a projektom CrossFit Nitra a tým za celou osvetou CrossFitu v Nitre.


Sociálne sieteNájdite si nás aj na našich oficiálnych facebook stránkach pre CrossFit Nitra, CrossFit Pressburg, Power Gears a kettlebell.sk a dozviete sa o všetkých novinkách v našom svete z prvej ruky!


Bc. Jozef Porubský

Bc. Jozef PorubskýCrossFit Level 1 a StrongFirst inštruktor. Je CrossFitter so všetkým, čo k tomu patrí, je náš najlepší závodník, reprezentuje CrossFit Pressburg, CrossFit Nitra aj celé Power Gears veľmi úspešne kamkoľvek nastúpi na štart.


Mgr. Tomáš Pagáč

Branislav KulichBraňo je CrossFit Level 1 a StrongFirst inštruktor a skutočne veľmi kvalitný a neoblomný tréner. Začiatkom roku 2012 si s Jojom uvedomovali chýbajúcu CrossFit komunitu v Nitre a tak začali dávať outdoorové tréningy každú nedeľu, tréningy boli zdarma a vytvárali tak nezištne komunitu, ktorá neskôr zosilnela do dnešnej podoby CrossFit Nitra.